fbpx

Podczas pierwszej wizyty terapeuta będzie chciał się dowiedzieć jak najwięcej o Państwa stanie zdrowia. W tym celu przygotujcie dokumentacje dotyczaca obecnego lub poprzedniego stanu zdrowia. Takimi dokumentami mogą byc wypisy z szpitala, badania radiologiczne, historie przebytych schorzeń itp.

Dobrze, aby do wizyty przygotować pomieszczenie, z wolną przestrzenią na podłodze. Powierzchnia powinna byc na tyle duża, abyście Państwo mogli się na niej swobodnie ułożyć. Na podłodze można rozłożyć duży ręcznik kąpielowy, koc lub inny podkład, który poprawi Państwa komfort. Dodatkowo proszę przygotować krzesło z oparciem, poduszkę oraz ręcznik. Proszę usunąć wszystkie elementy, które potrącone mogłyby upaść lub stworzyć przeszkodę w swobodnym przemieszczaniu tułowia i kończyn. Proszę też pomysleć o innych domownikach, aby nie przeszkadzali w badaniu, ale tez, aby w razie konieczności, możnaby kogoś poprośić o dodatkową pomoc w badaniu.

Do badania należy ubrać się w wygodny sportowy strój, tak aby zapewniał Państwu swobodę ruchów. Proszę ściągnąć obuwie, ale można pozostac w skarpetkach.

Terapeuta poprosi Państwa o przyjmowanie różnych pozycji w celu wykonania oceny waszego stanu zdrowia. W celu utrzymania właściwego kontaktu/obrazu waszej sylwetki należy tak ustawić kamerę/telefon, abyście byli widoczni. W celu uławienia kontaktu nalezy wcześniej sprawdzić czy macie Państwo zainstalowany jeden z komunikatorów takich jak WhatsApp, Zoom, Messenger.

Po badaniu terapeuta opracuje wspólnie z wami cele i indywidualny plan leczenia. Plan obejmie program ćwiczeń, czas trwania i częstotliwość sesji terapeutycznych. Leczenie będzie następowało podczas kolejnych wizyt zgodnie z programem ćwiczeń w domu.
Wypełnienie Formularza wstępnej oceny fizjoterapeutycznej przyspieszy Państwa badanie. Pomoże to terapeucie poznać szczególy schorzenia i zaoszczędzi cenny czas podczas pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej.

Kategorie: Dla pacjenta